>   >   >  Termosolární úl 39x30

Termosolární úl 39x30 - nátěr: bez nátěru

ID: 305

Dodání podle aktuálního stavu výroby

Kompletní Termosolární úl, který obsahuje paropropustnou izolovanou střechu, termosolární strop s čidly, tři izolované nástavky a izolované dno.

Termosolární úl umožňuje provedení termoterapie díky které svá včelstva zcela zbavíte roztoče Varroa.Vyberte si variantu:

nátěr:

Vaše cena 16 890Kč 
Cena bez DPH 13 959Kč 
Na objednání

Termosolární úl 39x30 - nátěr: bez nátěru

Termosolární úl je patentované zařízení, které díky řízenému ohřevu plodiště dokáže vyhubit roztoče Varroa destructor v zavíčkovaném plodu. A to jen díky slunečnímu záření, bez potřeby elektrické energie.

Díky dvěma systémům ohřevu poskytne včelám dlouhodobě lepší tepelný komfort a zajistí zničení roztoče Varroa.

Dlouhodobý mírný ohřev pomocí okének v termosolárních nástavcích mírně zvyšuje teplotu v plodišti a díky tomu v zimě snižuje počet mrazových hodin v úlu, snižuje spotřebu zásob v zimě, na jaře viditelně urychluje jarní rozvoj, zvyšuje medné výnosy a brání roztoči Varroa v rozmnožování

Intenzivní krátkodobá termoterapie pomocí termosolárního stropu se používá v podletí a vždy za účasti včelaře. Zvýšení teploty plodového tělesa nad 40°C zahubí včechny roztoře Varroa v zavíčkovaném plodu.

Obsah balení

úlová střecha - Paropropustná a izolovaná, umožňuje odvod vlhkosti z úlu a zároveň brání ztrátám tepla.

termosolární strop - Má aktivní povrch, který velmi efektivně mění sluneční záření na teplo, které je následně sáláno do plodiště, obsahuje dva teploměry s čidly, který se zavádí do vosku plodových plástů. Termoterapie je tedy bezpečná, protože včelař má neustále přehled o teplotě uvnitř úlu a nemůže tedy dojít k přehřátí a poškození plodu.

termsolární nástavek - Tenkostěnný, kvalitně izolovaný termoizolační fólií, která je ekvivalentní k 6 centimetrům polystyrenové izolace. Nástavek pojme 12 rámků, třináctý rámek je izolační (součást balení). Nástavky jsou konstruovány pouze na teplou stavbu, každý obsahuje termosolární okénko se stínítkem, uzavíratelné očko a dřevěná madla. V balení 3 kusy.

úlové dno - Hluboké, pevné a izolované úlové dno s vysunovatelným varroa dnem. Má uzavíratelné česno a česnovou vložku.

K úlu je dodáván návod k použití v českém jazyce.

Nástavky úlu jsou dodávány rozložené, spojovací materiál je součástí balení.
K tomuto produktu stojí za pozornost